Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Niepełnosprawni sportowcy walczyli o laury - Powiat Wodzisławski

Niepełnosprawni sportowcy walczyli o laury

Grupa 25 osób niepełnosprawnych z terenu powiatu wodzisławskiego 26 października wzięła udział w II Śląskich Zawodach Sportowo - Rekreacyjnych Osób Niepełnosprawnych, które odbyły się w nowoczesnej hali sportowo - widowiskowej w Rybniku - Boguszowicach.

Powiat wodzisławski reprezentowały trzy drużyny: pracownicy Zakładu Aktywności Zawodowej z Wodzisławia Śl. i  uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Wodzisławia  Śl. i Gorzyc. Zawodnicy startowali  w wielu konkurencjach sprawnościowych m.in. w  zawodach pływackich oraz w turnieju tenisa stołowego. Warto wspomnieć, że osoby te przygotowywały się do tych zawodów dużo wcześniej, co potwierdziły osiągnięte wyniki sportowe. Przedstawiciele ZAZ w Wodzisławiu Śl. zdobyli najwyższe trofea,  m.in. w zawodach pływackich. Również Bogdan Kawka i Rafał Skrzypiciel okazali się najlepszymi zawodnikami  w turnieju w piłkarzyki, a Tomasz Mojżysz  zajął drugie miejsce  w turnieju tenisa stołowego.
W całej imprezie wzięło udział prawie pół tysiąca osób. Organizatorem wydarzenia było stowarzyszenie Olimpiady Specjalne Polska – Śląski Oddział Regionalny  w Rybniku – instytucja wybrana w drodze otwartego konkursu.