Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Plac zabaw oficjalnie otwarty - Powiat Wodzisławski

Plac zabaw oficjalnie otwarty

Wychowankowie z Powiatowego Domu Dziecka w Gorzyczkach mogą już bezpiecznie, aktywnie i wspólnie spędzać wolny czas. Dzięki bezinteresownej pomocy sponsora z Kanady wczoraj, 3 sierpnia, otwarto tam nowy plac zabaw.

Było oficjalnie, uroczyście i wesoło. Wychowankowie z Powiatowego Domu Dziecka w Gorzyczkach wzbogacili się o nowy plac zabaw, a wszystko to dzięki Aleksandrowi Radeckiemu, sponsorowi z Kanady,  który na ten cel przekazał środki finansowe, a sam osobiście przyleciał z Toronto, by spotkać się z mieszkańcami Domu. Teraz dzieci mogą więc cieszyć się pięknym, nowoczesnym, a przede wszystkim bezpiecznym miejscem do zabawy i spędzania wolnego czasu.

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”  – tymi słowami, znanego obrońcy praw dziecka Janusza Korczaka, Starosta  Tadeusz Skatuła przekazał wyrazy wdzięczności . – Nowy plac zabaw jest kolejnym świadectwem, że zarówno kadra placówki, jak i rzesza wielu ludzi dobrej woli i otwartego serca, na co dzień wspierających Powiatowy Dom Dziecka, troszczą się o rozwój i wychowanie jego mieszkańców – dodał Starosta.

Szczególne słowa podziękowania skierował w imieniu władz Powiatu Wodzisławskiego do  pana Aleksandra Radeckiego i jego firmy STARSKY INCORPORATED z Kanady, bez których wsparcia wybudowanie tego placu zabaw w obecnych realiach finansowych byłoby bardzo trudne.

W uroczystościach udział wzięli również zaproszeni goście, którym nie jest obcy los wychowanków Domu Dziecka. W nagrodę za każdą okazaną pomoc dyrekcja, kadra oraz sami podopieczni odznaczyli gości orderem „Przyjaciel Domu”.  Dzieci zaś, swoim entuzjazmem oraz zaangażowaniem uświetniły uroczystość, przedstawiając skecze po śląsku.

– Jesteśmy przekonani, że plac zabaw będzie im służył jak najlepiej i stanie się miejscem beztroskiej zabawy, tak ważnej dla dobrego przeżywania dzieciństwa – mówi Wojciech Niemiec, dyrektor Powiatowego Domu Dziecka.

Prezent od Pana Aleksandra sprawił im wielką frajdę, a sam darczyńca zadeklarował kolejną pomoc, tym razem przy zagospodarowaniu boiska sportowego.