Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Piłkarze Górnika Zabrze gościli w Gorzyczkach - Powiat Wodzisławski

Piłkarze Górnika Zabrze gościli w Gorzyczkach

Na ten dzień dzieci czekały z niecierpliwością. Powiatowy Dom Dziecka w Gorzyczkach odwiedziła delegacja piłkarzy Górnika Zabrze wraz ze swoją maskotką klubową „Jorgusiem”. Spotkanie odbyło się z inicjatywy wychowanków, którzy są wielkimi fanami piłki nożnej.

Spotkanie rozpoczęło się serią pytań do piłkarzy. Wychowanków interesowały sprawy związane z rozpoczęciem kariery, plany na przyszłość czy przeżycia związane z kontuzjami.

Jak się okazało główną atrakcją spotkania był turniej tenisa stołowego, w którym udział wzięli   wychowankowie, zawodnicy oraz „Jorguś”. Dzieci odnoszą w tej dyscyplinie sukcesy, co znalazło potwierdzenie w pojedynkach z delegacją Górnika. Chłopcy bezapelacyjnie byli najlepsi i piłkarze musieli uznać wyższość swoich przeciwników.