Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Otwarto salę gimnastyczną po remoncie - Powiat Wodzisławski

Otwarto salę gimnastyczną po remoncie

Wyremontowana sala gimnastyczna została oficjalnie otwarta w miniony czwartek w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Oskara Langego w Wodzisławiu Śl.. Podczas uroczystości wręczono również nagrody w Wojewódzkim Konkursie Gastronomicznym, który zorganizowano w ramach I ŚLĄSKIEJ JESIENI KULINARNEJ W EKONOMIKU.

10 listopada – był dniem pełnym atrakcji w wodzisławskim „Ekonomiku” . Od rana w szkole odbywały się zmagania kulinarne, w których wzięło udział sześć dwuosobowych drużyn m.in. z Wisły, Tychów czy Rybnika. Tematem przewodnim była „gęsina św. Marcina”, tak więc zadaniem było przygotowanie jak najlepszych potraw z gęsi.
Jak podkreśla Remigiusz Rączka, kucharz oraz nauczyciel w wodzisławskim  „Ekonomiku”,
celem konkursu było promowanie wśród młodzieży kształcącej się w szkołach o profilu gastronomicznym śląskich tradycji kulinarnych związanych z przygotowaniem gęsi. Ta potrawa w wielu krajach najczęściej przyrządzana jest 11 listopada w Dniu Świętego Marcina.

Jury główną nagrodę zdecydowało przyznać uczniom Zespołu Szkół Ekonomiczno – Usługowych z Rybnika za potrawę  „Fuzja smaku wywołana duszoną gęsiną w towarzystwie parfait z wątróbki odpoczywającą na poduchach z aromatyczną cebulką”.

Oprócz konkursu, w tym samym dniu w szkole odbyło się również uroczyste otwarcie wyremontowanej sali gimnastycznej, którego dokonali Starosta Tadeusz Skatuła, Przewodniczący Rady Powiatu Eugeniusz Wala oraz Dyrektor ZSE Roman Owczarczyk.

Kompleksowy remont sali prowadzony był od lipca do października br. W ramach inwestycji wymieniono podłogę z klepek parkietowych na posadzkę sportową
z parkietu dębowego, ścianę wewnętrzną wyłożono osłonami klinkierowymi, a pozostałe ściany zostały odmalowane farbami dyspersyjnymi, wymieniono stolarkę drzwiową wewnętrzną, instalację elektryczną, oświetlenie i gniazda wtykowe (przewody, oprawy, osprzęt), nagłośnienie sali, drabinki gimnastyczne, bramki do piłki ręcznej, kosze do koszykówki oraz siatki do gry w siatkówkę. Ponadto wewnętrzne balkony zabudowano oknami i wymieniono posadzkę  w korytarzu widowni sali na 1 piętrze. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 355 tys. zł