Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Ostrzeżenie przed burzami oraz upałami - Powiat Wodzisławski

Ostrzeżenie przed burzami oraz upałami

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach ostrzega przed upałami, a także burzami z gradem oraz z porywistym wiatrem do 70 km/h.

ostrzeżenie przed burzami

Ostrzeżenie dotyczące burz jest ważne dzisiaj (26 sierpnia) od godz 13:30 do godz. 19:30 i dotyczy południowej części województwa śląskiego (powiaty: bielski, Bielsko-Biała, cieszyński, Jastrzębie-Zdrój, wodzisławski, raciborski i żywiecki).

Ostrzeżenie dotyczące upałów ma stopień drugi (w trzystopniowej skali) i obowiązuje na terenie całego województwa do godz. 18:00 dn. 19 sierpnia. Służby meteorologiczne do czwartkowego wieczoru prognozują temperatury powietrza w okolicy 31 – 32 stopni Celsjusza.

Przypominamy, że podczas upałów, gdy temperatura powietrza osiąga 30ºC i więcej, nasila się ryzyko udaru cieplnego i przegrzania organizmu. W tym czasie należy otoczyć szczególną troską dzieci, osoby starsze i chore.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało poradnik jak przygotować się na upał ( POBIERZ PDF 462KB)