Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Odszedł Lech Litwora - Powiat Wodzisławski

Odszedł Lech Litwora

Dzisiaj dotarła do nas bardzo smutna informacja. Zmarł Lech Litwora, radny Powiatu Wodzisławskiego I kadencji (1998-2002), były wiceprezydent i prezydent miasta Wodzisławia Śl., przewodniczący tamtejszej rady miejskiej, samorządowiec i społecznik. Miał 86 lat.

świeca

Śp. Lech Litwora urodził się 17 lutego 1936 r. w Międzybrodziu Żywieckim. Od lat związany był jednak z Wodzisławiem Śląskim i powiatem wodzisławskim. Od 1985 do 1993 pełnił funkcję wiceprezydenta Wodzisławia Śląskiego, a w latach 1993-1995 – prezydenta miasta. W 2006 objął funkcję przewodniczącego rady miejskiej Wodzisławia Śl. VI kadencji. W pierwszej kadencji odrodzonego Powiatu Wodzisławskiego (1998-2002) zasiadał w Radzie Powiatu.

Śp. Lech Litwora przez wielu  zapamiętany został jako wielki społecznik. Był wiceprezesem Towarzystwa Miłośników Ziemi Wodzisławskiej. Działał również w Odrze Wodzisław Śl. Najwięcej energii poświęcał jednak działalności w Fundacji „Wspólnota Dobrej Woli”, wspierającej rehabilitację dzieci i młodzieży z terenu powiatu wodzisławskiego oraz działalność Wodzisławskiego Ośrodka Rehabilitacji i Terapii Dzieci i Młodzieży. W ostatnim okresie pełnił funkcję Honorowego Członka Zarządu Fundacji.

Cześć jego pamięci!

Bliskim Zmarłego składamy wyrazy najgłębszego współczucia!

Lech Litwora