Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Od poniedziałku ul. Powstańców Śl. w Skrzyszowie przejezdna - Powiat Wodzisławski

Od poniedziałku ul. Powstańców Śl. w Skrzyszowie przejezdna

Jak poinformował Powiatowy Zarząd Dróg w Wodzisławiu Śl., od poniedziałku 30 listopada planowane jest otwarcie dla ruchu zamkniętego do tej pory odcinka ul. Powstańców Śląskich w Skrzyszowie. Kierowcy będą jednak jeszcze mogli w tym rejonie przez kilka dni spotkać drogowców porządkujących teren oraz prowadzących prace przy odwodnieniu drogi.

robotnicy drogowi remontujący jezdnię foto. Grzegorz Skibka

Przypomnijmy, że w październiku całkowicie zamknięty dla ruchu został odcinek położony pomiędzy drogą gminną prowadzącą do strefy gospodarczej i granicą powiatu z miastem Jastrzębie-Zdrój. Warunki terenowe i technologia prac nie pozwalały bowiem na prowadzenie remontu drogi przy otwartym ruchu. Teraz prace dobiegły końca. Ustabilizowano grunt, położono też już nową nawierzchnię. Kończą się prace związane z odwodnieniem drogi, co powinno nastąpić w przeciągu kilku dni.

Koszt inwestycji wyniósł ok. 800 tys. zł i po połowie zostanie sfinansowany z budżetu Powiatu Wodzisławskiego i Gminy Godów.