Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Od piątku otwarty wiadukt w Bluszczowie - Powiat Wodzisławski

Od piątku otwarty wiadukt w Bluszczowie

Dobra informacja dla kierowców. W piątek 29 kwietnia otwarty dla ruchu zostanie wiadukt w ciągu ul. Dworcowej i Kamieńskiej w Bluszczowie. Prace na tym obiekcie dobiegają końca.

wiadukt w Bluszczowie na końcowym etapie przebudowy

Inwestycja obejmowała rozbiórkę istniejącego wiaduktu i budowę nowego. Po przebudowie wiadukt zyskał dwa pasy ruchu na jezdni oraz wydzielony chodnik dla pieszych. Przede wszystkim została zwiększona jego nośność, która obecnie ze względu na zły stan konstrukcji była ograniczona.

Wykonawcą robót była firma Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów S.A. z siedzibą w Gliwicach. Koszt inwestycji to 1 767 807 zł.  Znaczącą część, bo 714 159 tys. zł Zarząd Powiatu pozyskał z budżetu państwa w ramach rezerwy subwencji ogólnej. Resztę powiat sfinansuje ze środków własnych.

wiadukt w Bluszczowie przed remontem
Tak wyglądał wiadukt w Bluszczowie przed przebudową