Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Od 13 lutego zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji powiatowej - Powiat Wodzisławski

Od 13 lutego zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji powiatowej

13 lutego br. zostanie skorygowany rozkład jazdy Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej na wszystkich 11 liniach. Pojawią się nowości oraz dodatkowe kursy.

Autobusy Wodzislawskiej Komunikacji Powiatowej 4

Nowości dotyczą przede wszystkim linii 42 i 44. Z kolei na liniach 31, 36 i 41 zostaną uruchomione dodatkowe kursy.

Linia 42 Wodzisław Śl. – Syrynia – Buków zmieni trasę i przebiegać będzie przez strefę gospodarczą w Wodzisławiu Śląskim z nowym przystankiem przy ulicy Olszyny.

Z kolei autobusy linii 44 Gorzyce – Syrynia – Rydułtowy pojadą także w dni robocze wolne od nauki szkolnej. Kursów będzie więcej.

Na linii 36 Wodzisław Śl. – Jastrzębie-Zdrój i 41 Wodzisław Śl. – Racibórz zostaną uruchomione kursy w niedziele i święta. Kursy w te dni zostały zawieszone podczas pandemii i teraz zostaną przywrócone.  Na pozostałych liniach większość zmian polega na korekcie czasu odjazdów autobusów o kilka lub kilkanaście minut.

Nowy rozkład jazdy będzie obowiązywać co najmniej do wakacji letnich. Można go znaleźć na stronie www.rozklady.powiatwodzislawski.pl