Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Nagroda w konkursie „EKO – EDU” - Powiat Wodzisławski

Nagroda w konkursie „EKO – EDU”

Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim, jako jedyna placówka oświatowa, został wyróżniony w prestiżowym konkursie zorganizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na najlepszy ośrodek edukacji ekologicznej w województwie śląskim.14 listopada, podczas uroczystej gali w Katowicach, Beata Rączka – Dyrektor Placówki odebrała okolicznościowy dyplom i czek na kwotę 10 tyś zł.

Najlepsze placówki edukacji ekologicznej Jury wybrało spośród 24 kandydatów zgłoszonych do konkursu. Oceniano realizowane w ostatnich trzech latach pomysły prowadzenia działalności ekologicznej, zwłaszcza ich innowacyjność i atrakcyjność w kreowaniu postaw przyjaznych środowisku.

Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych  zgłosił do konkursu projekt „Dbam o zwierzynę, szanuję rośliny. Ekologia – moje hobby”, który realizowany był w szkole od kwietnia do czerwca. W ramach projektu uczniowie wzięli udział w warsztatach technicznych, których celem było zaprojektowanie oraz wykonanie konstrukcji letniej woliery. Odbyli również wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie, a zwieńczeniem projektu była organizacja „ Zielonego Pikniku” dla wszystkich uczniów szkoły i ich rodziców.

Warto dodać, że w poprzednich latach placówka ta, jako pierwsza w Polsce kształcąca uczniów z niepełnosprawnością umysłową, zdobyła Zielony Certyfikat I stopnia.  – Od momentu otrzymania certyfikatu nasza placówka nieustannie podejmuje liczne i cenne inicjatywy o charakterze ekologicznym – podkreśla Beata Rączka. Dowodem dużego zaangażowania Zespołu w edukację ekologiczną jest zapowiedź udziału w kolejnych konkursach.

W konkursie „EKO –EDU” wyróżniono również takie instytucje jak: Leśna Izba Edukacji działająca przy Nadleśnictwie Siewierz, Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie oraz Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Laureatem konkursu został Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Istebnej prowadzony przez Nadleśnictwo Wisła.