Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Na przejściu w centrum Godowa będzie bezpieczniej - Powiat Wodzisławski

Na przejściu w centrum Godowa będzie bezpieczniej

Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia na ul. 1 Maja w centrum Godowa, na wysokości kościoła parafialnego i urzędu gminy, ma powstać wzbudzana przez pieszych sygnalizacja świetlna.

sygnalizacja świetlna na zdjęciu zielone światło

Koszt zadania wyniesie niecałe 94 tys. zł i zostanie sfinansowany wspólnie przez Powiat Wodzisławski i Gminę Godów. Wykonawcą z kolei jest wyłoniona w przetargu firma Fabryka Urządzeń Sygnalizacyjnych i Teletechnicznych „Sygnały” Sp. z o.o. z Rybnika. Inwestycja będzie objęta trzyletnią gwarancją. Zakres zadania obejmuje wprowadzenie sygnalizacji świetlnej wzbudzanej przez pieszych, zabudowanie kamery oraz doświetlenie przejścia dla pieszych.