Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Monte Ekonom powrócił po 6-letniej przerwie - Powiat Wodzisławski

Monte Ekonom powrócił po 6-letniej przerwie

Pierwszy raz zorganizowany w 1993 roku rajd "Monte Ekonom" szybko stał się wydarzeniem-legendą wśród uczniów i absolwentów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim. Największa edycja zgromadziła ponad 1100 uczestników, którzy przybyli do Brennej aż 25 autokarami! Po sześcioletniej przerwie rajd powrócił w wielkim stylu. W piątek po malowniczych ścieżkach Brennej ponownie wędrowali uczniowie i opiekunowie klas pierwszych i czwartych.

Kolaż różnych zdjęć

Wczesnym rankiem, ponad 400 uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych – ubranych w kolorowe i zaskakujące stroje – wyruszyło w stronę Beskidu Śląskiego. Wszyscy mocno trzymali kciuki za pogodę i z dobrymi myślami przeganiali deszcz – jak się później okazało – skutecznie. Na miejscu ten barwny korowód składający się z młodych ludzi przebranych za smerfy, dalmatyńczyki, ekipy budowlane czy fanów Formuły 1 wzbudził spore zainteresowanie mieszkańców Brennej.

Po przyjeździe uczniowie piętnastu klas natychmiast wyruszyli w trasę pełną wyzwań. Rywalizowali między innymi w rzucie do celu, skokach przez skakankę oraz w rozrywkach intelektualnych, które sprawdzały wiedzę i spryt. Z kolei spacer wzdłuż Brennicy, trwający kilkadziesiąt minut, był czasem integracji, dobrej zabawy i ciepłych rozmów. Na mecie, na uczniów i nauczycieli czekali rodzice i pracownicy szkoły, oferując solidny posiłek i sporą dawkę serdeczności.

Towarzyszyli im m.in. wicestarosta powiatu wodzisławskiego Barbara Chrobok, sekretarz gminy Brenna Bartosz Chrapek oraz dyrektor Ośrodka Promocji, Kultury i Sportu Gminy Brenna Łukasz Muschiol, a także emerytowany wicedyrektor, pomysłodawca i pierwszy organizator rajdu „Monte Ekonom” Marek Hermanek.

Wicestarosta Barbara Chrobok podkreśliła, jak ważne jest budowanie wspomnień:

Muszę Wam powiedzieć, że jesteście szczęściarzami. Ja w Waszym wieku nie byłam na takim rajdzie, a zapewne bym bardzo chciała. Każda sekunda tego rajdu zapewne głęboko wbiła się głęboko do waszych myśli i wspomnień. Przyjdzie wam kiedyś, że będziecie mieć tyle lat co ja i siedząc przed telewizorem w kapciach będziecie przypominać właśnie te chwile i wspominać, i zastanawiać się: „co by było”, „gdyby było”, „a jak było” i „dlaczego było”. I to jest najfajniejsze w życiu. Gorące brawa dla wszystkich organizatorów tak, byście mieli okazję jeszcze więcej tej integracji zażyć i żebyście mieli te relacje z rówieśnikami.

Emocje sięgnęły zenitu, kiedy uczestnikom przyznano nagrody za punkty zdobyte podczas rywalizacji oraz za pomysłowe przebrania. A było o co walczyć: trzydniowa wycieczka, nagrody pieniężne, słodycze i puchary – to tylko część nagród, które zabrali ze sobą zwycięzcy. W indywidualnej loterii na uczestników czekały niespodzianki, takie jak rower, hulajnoga, kolacje dla dwóch osób, zaproszenia na pizzę, piłki, bony pieniężne, torby i wiele innych wartościowych nagród.

Sponsorami nagród i atrakcji byli m.in. rodzice, Fundacja Szkolna „Ekonomik”, kancelaria podatkowa „Delta”, biuro rachunkowe „Doradztwo Podatkowe Helena Siębor”, piekarnia Kozielski sp. j., hotel „Amadeus”, restauracja „Gościniec Wodzisławski”, restauracja „Trattoria Nasze Klimaty”, restauracja „Jordaszka”, restauracja „Szwajcaria”, sklep „Deichman”, PSS „Społem Wodzisław”, „Prevac” sp. z.o.o., Zakład Przetwórstwa Mięsnego Tomaszny oraz salon kosmetyczny Be Beauty. Swoją cegiełkę dołożyło również Starostwo oraz sponsorzy pragnący zachować anonimowość.

Materiały filmowe z przebiegu Rajdu znaleźć można na kanale Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śl. na portalu youtube – PRZEJDŹ.

Pełna galeria z Rajdu dostępna jest na stronie internetowej Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim – PRZEJDŹ.