Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Młodzi Włosi z Bergamo odwiedzili DPS w Gorzycach - Powiat Wodzisławski

Młodzi Włosi z Bergamo odwiedzili DPS w Gorzycach

W piątek 22 lipca dziewięćdziesięcioosobowa grupa uczestników Światowych Dni Młodzieży, która do powiatu wodzisławskiego przyjechała z włoskiego Bergamo, odwiedziła Dom Pomocy Społecznej w Gorzycach.

Spotkanie zostało zorganizowane w porozumieniu z dziekanem dekanatu Wodzisław Śl.  – ks. Januszem Badurą – koordynatorem programu „Dni w Diecezjach” w rejonie Wodzisławia Śląskiego. Gości powitali gospodarze powiatu: starosta wodzisławski Ireneusz Serwotka i przewodniczący Rady Powiatu Eugeniusz Wala, jak również zarządzający placówką Ryszard Nawrocki.

Młodzi Włosi spotkali się z pensjonariuszami domu, a także zobaczyli multimedialną prezentację na temat jego funkcjonowania. Po jej zakończeniu w kaplicy placówki, przed relikwiami patrona domu św. Karola Wojtyły – Papieża Jana Pawła II, odprawiona została w języku włoskim i polskim msza święta koncelebrowana przez kapelana gorzyckiego domu, księży z Włoch oraz proboszcza parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju w Olzie ksKazimierza Nowickiego.

Na zakończenie dwugodzinnych odwiedzin w Domu Pomocy Społecznej w Gorzycach młodzi pielgrzymi z Bergamo zostali poczęstowani tradycyjnymi polskimi przysmakami oraz otrzymali pamiątkowe upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. Później udali się do Oświęcimia, gdzie zwiedzili Były Niemiecki Nazistowski Obóz Koncentracyjny i Zagłady „Auschwitz – Birkenau”.