Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Ludzie sportu i kultury nagrodzeni - Powiat Wodzisławski

Ludzie sportu i kultury nagrodzeni

Zarząd Powiatu Wodzisławskiego przyznał Nagrody Powiatu Wodzisławskiego w Dziedzinie Kultury oraz w Nagrody i Wyróżnienia Dziedzinie Sportu. Wczoraj w Domu Przyjęć "Pradziad" w Rogowie odbyła się uroczysta gala wręczenia laurów. W tym roku wyróżniono 50 osób.

Gala rozdania nagród i wyróżnień Powiatu Wodzisławskiego w sporcie i kulturze. Zdjęcie grupowe części laureatów

Nagrody Powiatu Wodzisławskiego są przyznawane od 2005 roku. Nagradzane są osoby, które w ciągu minionego roku wyróżniły się w działalności kulturalnej lub sportowej. Tegoroczne nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury spośród 23 zgłoszonych kandydatur otrzymało 17 osób. Z kolei w dziedzinie sportu spośród 74 zgłoszonych kandydatur wyłoniono 33 laureatów.

Pasja i zaangażowanie – to dwa podstawowe elementy składające się na sukces. Jestem niezwykle dumny, że dziś podczas gali otaczają mnie osoby pełne pasji. To zaszczyt wręczyć dzisiaj Państwu statuetki i podziękować za lata ciężkiej pracy, ale także za lata rozsławiania naszego powiatu w Polsce i na świecie – mówił podczas gali starosta wodzisławski Leszek Bizoń.

Nagrody i statuetki wyróżnionym wręczali starosta wodzisławski Leszek Bizoń, członkowie zarządu: Krystyna Kuczera, Kornelia Newy i Jan Zemło, a także przewodniczący i wiceprzewodniczący Rady Powiatu Adam Krzyżak i Marek Rybarz.

Laureaci w dziedzinie kultury

Nagrody za osiągnięcia o istotnym znaczeniu dla kultury powiatu w roku poprzednim otrzymali: Emilia Haligowska, Emilia Fibic, Franciszek Nieć, Nina Stec, Monika Fibic, Zofia Bornikowska, Aleksander Knura, Zuzanna Wójtowicz, Maciej Cesarz, Antonina Nowak, Marta Mołdrzyk, Emilia Krzyształa, Marta Witebska, Zuzanna Halfar i Julia Wolny.

Wręczono także nagrody za całokształt działalności kulturalnej za wieloletnie, wybitne osiągnięcia oraz zaangażowanie w pracę na rzecz kultury, jej rozwijanie, upowszechnianie i ochronę. Otrzymali je Marek Sobota oraz Henryk Mańka.

Laureaci w dziedzinie sportu

W dziedzinie sportu wręczono 32 nagrody oraz jedno wyróżnienie. Wyróżnienie otrzymał Tymoteusz Huwer, który na co dzień trenuje szermierkę. Nagrody natomiast otrzymali:

• Dominik Rakowski – dyscyplina sportu: siatkówka,
  • Szymon Mika – dyscyplina sportu: biathlon,
  • Kinga Tkocz – dyscyplina sportu: biathlon,
  • Fabian Suchodolski – dyscyplina sportu: biathlon,
  • Kacper Brzóska – dyscyplina sportu: biathlon.

Zachęcamy do obejrzenia galerii z wczorajszego wydarzenia: