Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Kulinarne zmagania z Remigiuszem Rączką w ZPSWR - Powiat Wodzisławski

Kulinarne zmagania z Remigiuszem Rączką w ZPSWR

10 stycznia br. do Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śl. zawitał najsłynniejszy śląski szef kuchni, a zarazem nauczyciel Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śl., autor rozlicznych projektów z dziedziny gastronomii, osobowość medialna, a przede wszystkim nietuzinkowa postać – Remigiusz Rączka. Celem było upichcenie „maszketów” wspólnie z dzieciakami z ZPSWR.

Jury konkursowe z Remigiuszem Rączką w składzie ocenia kanapki przygotowane przez uczniów

Znany i lubiany nie tylko na Śląsku kucharz i popularyzator kulinariów tym razem miał do spełnienia ważne zadanie głównego jurora w międzyszkolnym konkursie kulinarnym. Ta ciekawa inicjatywa przyciągnęła w mury ZPSWR nie tylko społeczność szkolną, ale i uczniów ze szkół masowych. Wydarzenie odbyło się dzięki współpracy pomiędzy studentami Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi a nauczycielami Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śl.

Podopieczni ZPSWR wspólnie z uczniami ze szkół masowych, dobrani w trzyosobowe zespoły, z wielkim skupieniem i zachowaniem zasad bhp podeszli do kulinarnych zmagań. Pod fachowym okiem Remigiusza Rączki przygotowywali zdrowe i kolorowe dania, wśród których dominowały kanapki. Jako że celem wydarzenia była przede wszystkim integracja i dobra zabawa, wszystkie zespoły zostały nagrodzone gromkimi brawami, dyplomami i nagrodami.

Organizatorzy przygotowali też dla uczestników niespodzianki. Jedną z nich był występ absolwenta ZPSWR Grzegorza, który jest fanem swojego imiennika – kabareciarza Grzegorza Poloczka. Grzegorz brawurowo zaśpiewał tytułowy hit z programu „Rączka gotuje”. Uczniowie mieli też możliwość zadawania pytań gościowi. Remigiusz Raczka z uśmiechem odpowiadał i zdradzał nieznane fakty z realizacji swoich programów – „Klasztorne smaki” i „Rączka gotuje”. W szkolnej kawiarence można także było poczęstować się kanapeczkami przygotowanymi przez uczennice Szkoły Przysposabiającej do Pracy.

Mat. nadesłany: A.Bierska, oprac. BKI