Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Królewski bal na zamku - Powiat Wodzisławski

Królewski bal na zamku

W środę, 24 stycznia, Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śl. zorganizował dla swoich wychowanków w pięknej i wyjątkowej zamkowej scenerii bal karnawałowy.

Dzieci przebrane w stroje królewskie

Atmosfera była niesamowita, pełna radości, uśmiechu i pozytywnej energii. Czerwony dywan rozłożony przed zamkiem stworzył doskonałe tło dla uroczystego przemarszu uczestników. Każdy z nich mógł poczuć się jak prawdziwy gość honorowy, przemierzając go w stroju, które często były prawdziwymi dziełami sztuki. Ubrania wychowanków lśniły kolorami, a detale i ozdoby dodawały im wyjątkowego blasku. I jak na prawdziwy królewski bal przystało – był król i królowa balu, którzy zasiedli na swoich tronach.

W trakcie imprezy nie zabrakło emocjonujących gier i zabaw, które doskonale uzupełniały atmosferę świątecznego spotkania. Uczestnicy szaleli przy muzyce, a na parkiecie było mnóstwo energii i uśmiechów. Najbardziej oczekiwane były jednak tańce, które odbyły się przy dźwiękach zarówno współczesnych utworów, jak i klasycznych melodii.

Jak podkreślają organizatorzy, bal karnawałowy to nie tylko mozliwość przebrania się, ale także doskonała okazja do integracji społecznej. Uczestnicy zabawy mogli zapomnieć na chwilę o codziennych trudnościach i cieszyć się chwilą. Z pewnością dla wielu z nich królewski bal był niezapomnianym przeżyciem, które na długo pozostanie w ich wspomnieniach.

Fot. ZPSWR w Wodzisławiu Śl.