Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Konkurs na stanowisko dyrektora PPZOZ - Powiat Wodzisławski

Konkurs na stanowisko dyrektora PPZOZ

Zarząd Powiatu Wodzisławskiego 10 maja 2023 r. podjął uchwałę w sprawie ogłoszenia konkursu na stanowisko dyrektora Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl. Dokumenty aplikacyjne można składać do 30 maja br. w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl.

Szpital w Wodzisławiu Śl. widok ogólny

Kandydaci powinni:

1. posiadać wykształcenie wyższe,
  2. posiadać wiedzę i doświadczenie dające rękojmię prawidłowego wykonywania obowiązków dyrektora,
  3. posiadać co najmniej pięcioletni staż pracy na stanowisku kierowniczym albo ukończone studia podyplomowe na kierunku zarządzanie i co najmniej trzyletni staż pracy.

Wykluczone są osoby prawomocnie skazane za przestępstwo popełnione umyślnie.

Kandydaci są zobowiązani posiadać wiedzę z zakresu:

1. ustawy o samorządzie powiatowym,
  2. ustawy o działalności leczniczej,
  3. ustawy o finansach publicznych,
  4. ustawy Prawo zamówień publicznych,
  5. Kodeksu pracy,
  6. innych obowiązujących regulacji prawnych dotyczących funkcjonowania podmiotu leczniczego.

Dokumenty aplikacyjne to:

1. podanie o przyjęcie na stanowisko objęte konkursem,
  2. dokumenty stwierdzające kwalifikacje zawodowe wymagane do zajmowania danego stanowiska dotyczące posiadanego wykształcenia i stażu pracy, w szczególności potwierdzające wymagany pięcioletni staż pracy na stanowisku kierowniczym lub ukończone studia podyplomowe na kierunku zarządzanie i trzyletni staż pracy – świadectwa pracy (w razie gdy stosunek pracy został rozwiązany lub wygasł) lub zaświadczenie o zatrudnieniu wystawione przez pracodawcę (w razie gdy stosunek pracy trwa), stosowny dokument potwierdzający ukończenie studiów podyplomowych,
  3. opisany i podpisany przez kandydata przebieg pracy zawodowej,
  4. inne dokumenty, w szczególności potwierdzające dorobek i kwalifikacje zawodowe kandydata,
  5. informacja o kandydacie z Krajowego Rejestru Karnego opatrzona datą nie wcześniejszą niż miesiąc przed dniem zgłoszenia do konkursu,
  6. oświadczenie kandydata o braku prawomocnie orzeczonego wobec niego zakazu zajmowania stanowiska objętego konkursem,
  7. oświadczenie kandydata, iż nie został wobec niego wydany zakaz pełnienia funkcji kierowniczych związanych z dysponowaniem środkami publicznymi,
  8. oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych i posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych,
  9. oświadczenie kandydata dotyczące prowadzenia działalności gospodarczej oraz znajomości zapisów antykorupcyjnych ( załącznik nr 1 – do pobrania poniżej),
  10. wypełniona i podpisana klauzula informacyjna (załącznik nr 2 – do pobrania poniżej).

Kopie dokumentów wskazanych w pkt 2 i 4 niniejszego ogłoszenia powinny być poświadczone „za zgodność z oryginałem”, przy czym poświadczenie dokumentów może być dokonane przez kandydata. Na prośbę Zarządu Powiatu Wodzisławskiego lub komisji konkursowej kandydat jest zobowiązany przedstawić oryginały dokumentów.

Miejsce oraz termin złożenia wymaganych od kandydatów dokumentów:

Dokumenty należy składać w zamkniętej kopercie w kancelarii Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim, 44-300 Wodzisław Śląski, przy ul. Pszowskiej 92a lub przy ul. Bogumińskej 2, lub przesłać pocztą na adres: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, ul. Bogumińska 2, 44-300 Wodzisław Śląski w terminie do 30 maja 2023 r. O zachowaniu terminu decyduje data wpływu dokumentów do Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim.

Na kopercie kandydat umieszcza swoje imię i nazwisko oraz adres i numer telefonu kontaktowego, wraz z adnotacją o treści: „Konkurs na stanowisko Dyrektora Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim z siedzibą w Wodzisławiu Śląskim”.

Więcej szczegółów w ogłoszeniu.

Do pobrania:

1. Uchwała Zarządu Powiatu o ogłoszeniu konkursu (otwiera się w nowym oknie)
  2. Załącznik nr 1 do ogłoszenia o konkursie (pobierz docx. 13.2 KB)
  3. Załącznik nr 2 do ogłoszenia o konkursie (pobierz docx. 19,9 KB)