Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Komunikacja powiatowa bez perturbacji. Od poniedziałku drobne korekty w rozkładzie - Powiat Wodzisławski

W poniedziałek 25 lutego br. zostaną wprowadzone korekty w rozkładzie jazdy w komunikacji powiatowej. Jest to reakcja na kilka uwag, które wpłynęły do starostwa bezpośrednio od pasażerów oraz na wniosek Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego.

Wprowadzony 27 stycznia nowy rozkład jazdy PKS w komunikacji powiatowej nie stwarza pasażerom większych problemów. Na adres mailowy autobusy@powiatwodzisławski.pl oraz tradycyjną pocztą wpłynęło zaledwie kilka uwag i próśb pasażerów.  Wszystkie zostały dokładnie przeanalizowane i tam, gdzie było to możliwe, wprowadzono drobne zmiany.

W rozkładzie jazdy pojawi się nowy kurs na linii 34, pozwalający dojechać dzieciom z Bełsznicy (przystanek Gorzyce Raciborska dworzec kolejowy) do Szkoły Podstawowej w Rogowie. Coraz więcej uczniów z tej szkoły korzysta bowiem z komunikacji powiatowej w dojazdach na godzinę 8:00. Z tego powodu poproszono o autobus na późniejszą godzinę (na drugą lekcję). Autobus będzie odjeżdżać z Wodzisławia Śląskiego o godzinie 8:10, natomiast z Gorzyc obok stacji kolejowej o 8:28. Zadbano również o kursy powrotne z Rogowa (odjazd o 14:35 i 15:32).

Nieznaczne korekty dotkną także linii 40 Wodzisław Śl. – Racibórz przez Gorzyce oraz nr 41 Wodzisław Śl. – Racibórz przez Zawadę. Kilka kursów na obu liniach będzie odjeżdżać o 5 min. później. Zmiana podyktowana jest prośbą uczniów dojeżdżających do szkół w Raciborzu. Dodatkowo na linii 41 opóźniono o 10 min kurs z Wodzisławia Śl., który odjeżdżał o 15:15 oraz wprowadzono nowy autobus dla osób powracających z pracy w Raciborzu o 22:15.

Do starostwa wpłynęło także około 18 uwag mieszkańców Wodzisławia Śląskiego przekazanych przez Prezydenta Miasta Wodzisławia Śl. Mieczysława Kiecę w związku z wprowadzonymi zmianami w komunikacji miejskiej. Dziesięć z nich dotyczy komunikacji powiatowej, a konkretnie linii nr 37 (Godów – Nieboczowy przez Wodzisław Śl.). Większość z nich uwzględniono, wprowadzając dodatkowe kursy poranne i wieczorne oraz w soboty pomiędzy dzielnicami Wodzisławia Śląskiego: Wilchwami i Zawadą.

Obecny rozkład jazdy będzie obowiązywać do końca roku szkolnego, czyli do 24 czerwca. Szczegółowe rozkłady jazdy można znaleźć na stronie: http://rozklady.powiatwodzislawski.pl/