Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Herb powiatu wodzisławskiego Powiat Wodzisławski » Kolejna pomoc WOŚP dla naszych szpitali

Kolejna pomoc WOŚP dla naszych szpitali

2 respiratory oraz 10 łóżek szpitalnych typu Enterprise trafią w najbliższym czasie do Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim. Ta darowizna od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ma pomóc powiatowym szpitalom w walce z covid-19.

logo WIelkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

To nie pierwsza pomoc, jaka została przekazana do naszych szpitali przez fundację Jurka Owsiaka w ramach walki ze skutkami epidemii wirusa SARS-CoV-2. Wcześniej  placówki otrzymały m.in. maseczki ochronne, sześć łóżek do intensywnej terapii, przyłbice dla stacji pogotowia ratunkowego oraz kombinezony ochronne o łącznej wartości 136,5 tys. zł. Środki na ten cel WOŚP zebrała zarówno podczas zbiórek jak i dzięki wpłatom od darczyńców, w tym firm.

Do lipca, gdy podsumowano pomoc przekazaną służbie zdrowia podczas pierwszej fali epidemii covid-19, fundacja WOŚP wydała na ten cel niemal 48,8 mln zł. Wykaz podarowanego sprzętu, jak i placówek, które go otrzymały można znaleźć na stronie fundacji https://www.wosp.org.pl/pomagamy/fundusz-interwencyjny .

A do najbliższego – już 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 10 stycznia, pozostało równo 50 dni.

baner WOŚP dla szpitali covid - źródło.www.wosp.org.pl

Źródło materiałów graficznych: strona internetowa WOSP: https://www.wosp.org.pl/.