Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Każdy ma swojego anioła - Powiat Wodzisławski

Każdy ma swojego anioła

"Każdy ma swojego anioła" - to tytuł wystawy, którą można oglądać w filii Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wodzisławiu Śląskim na os. XXX-lecia. Autorami prac są podopieczni Powiatowego Ośrodka Wsparcia "Perła" w Wodzisławiu Śląskim. Dziś miał miejsce wernisaż w iście anielskim stylu.

Obraz anioła na płótnie

Podopieczni wodzisławskiej „Perły” przyzwyczaili już do tego, że raz w roku prezentują prace, które na co dzień wykonują w Ośrodku w ramach zajęć terapeutycznych. Wernisaż jest świetną okazją do tego, aby zapoznać się z szeroką twórczością podopiecznych. A składają się na nią prace wykonane między innymi w technikach rysunku, malarstwa czy rzeźby.

Sztuka osób niepełnosprawnych jest wyjątkowa. Nie tylko ze względu na walory artystyczne, piękne dzieła, które powstają w trakcie zajęć, ale także ze względu na wyjątkowy proces ich tworzenia. Celem wernisażu jest promocja twórczości uczestników „Perły”. To okazja do pokazania ich talentów i sposobu patrzenia na świat – mówiła Karolina Końka, dyrektor „Perły”.

Na wernisażu, oprócz podopiecznych Ośrodka, pojawiły się ich rodziny i koledzy z innych powiatowych ośrodków, w których na co dzień przebywają osoby z niepełnosprawnościami. Obecni byli również Aleksandra Witoszek, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim, kierownicy miejskich, gminnych i powiatowych jednostek i instytucji pomocy społecznej oraz członkini Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych radna Joanna Rduch-Kaszuba.

O oprawę muzyczną wydarzenia zadbali byli i obecni podopieczni „Perły” – Aleksandra Kojtych i Marian Błaszczok, a nad procesem powstawania prac i przygotowaniem wernisażu czuwała Anna Piguła-Cichy, terapeutka Powiatowego Ośrodka Wsparcia.