Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Herb powiatu wodzisławskiego Powiat Wodzisławski » Nowy autobus do przewozu osób z niepełnosprawnościami

Nowy autobus do przewozu osób z niepełnosprawnościami

Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śl. wzbogacił się o nowy autobus, przystosowany do przewozu osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Pojazd zakupiony został ze środków pochodzących z budżetu Powiatu Wodzisławskiego i Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Symboliczne rozwiązanie kokardy

19 września przed budynkiem szkoły odbyło się symboliczne przekazanie autobus dyrektorowi Józefowi Pierzdze, którego dokonali w imieniu Powiatu starosta Leszek Bizoń i wicestarosta Kornelia Newy, a ze strony PEFRON dyrektor Jan Wroński.

Nowy autobus marki Mercedes przeznaczony jest na 21 osób. Wyposażony został w automatyczną windę, czyli specjalny podnośnik do transportu osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Autobus posiada oznakowanie symbolem: pojazd dla osób niepełnosprawnych. Jego koszt wyniósł 467 154,00 zł, z czego 235 859,00 zł to wkład własny Powiatu a 231 295,00 zł pochodziło ze środków PFRON.

Cieszymy się, że dzięki dobrej współpracy z PEFRON udało się zakupić kolejny pojazd do przewozu osób z niepełnosprawnościami. W poprzednich latach zakupiliśmy wspólnie samochód dla Domu Pomocy Społecznej w Gorzycach – mówi starosta Leszek Bizoń.

Nowy autobus zastąpi wysłużonego busa z 2006 ro, który przeznaczony był tylko dla 14 osób.