Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Kawiarenka wspomnień na 50 - lecie ZSP w Pszowie - Powiat Wodzisławski

Kawiarenka wspomnień na 50 – lecie ZSP w Pszowie

Już jutro w Pszowie pod patronatem Starosty Tadeusza Skatuły odbędą się uroczystości jubileuszu półwiecza Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, połączone z powiatowymi obchodami Dnia Edukacji Narodowej.

Uroczystości rozpocznie o godz. 11.00 Msza Św. w bazylice mniejszej Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Pszowie. Po niej nastąpi przemarsz do budynku szkoły, gdzie zostanie odsłonięta tablica upamiętniająca to wyjątkowe święto. Następnie goście wezmą udział w oficjalnej uroczystości jubileuszowej połączonej z powiatowymi obchodami Dnia Edukacji Narodowej (w jej trakcie wyróżnieni pracownicy oświaty Powiatu Wodzisławskiego odbiorą: nagrody Starosty – 21 osób, nagrody Ministra Edukacji Narodowej – 2 osoby, medale Komisji Edukacji Narodowej  – 3 osoby, a także nagrodę Śląskiego Kuratora Oświaty – 1 osoba).

Natomiast o godz. 17.00 planowane jest spotkanie nauczycieli z absolwentami szkoły w jedynej, niepowtarzalnej „Kawiarence wspomnień”.

Jak mówi dyrektor ZSP w Pszowie Izabela Widera: – Chcielibyśmy, aby ten dzień był dla naszych uczniów, absolwentów, pracowników i emerytów czasem słodkich wspomnień. Pragniemy, by każdy, kto zostawił tu cząstkę swojego życia, mógł ją na nowo odnaleźć.