Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Kaligrafia bez tajemnic - warsztaty w WCK - Powiat Wodzisławski

Kaligrafia bez tajemnic – warsztaty w WCK

Jesień to dobry czas na warsztaty poświęcone sztuce pięknego pisania. Już 22 października o godz. 10.00 w ramach cyklu „Tu i teraz” uczestnicy zajęć z kaligrafii będą mieli okazję wyciszyć umysł, skupiając się na precyzyjnym odwzorowywaniu liter. To cenna umiejętność zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy coraz rzadziej piszemy ręcznie, a nasz warsztat piśmienniczy zastępuje klawiatura komputera.

Plakat - Kaligrafia bez tajemn

Październikowe spotkanie w WCK będzie poświęcone technice brush letteringu, zwanej także kaligrafią pędzelkową. Polega ona na malowaniu liter pędzlem lub specjalnym pisakiem z przypominającą pędzel końcówką (tzw. brush pen). Metoda ta jest często wykorzystywana do tworzenia projektów dekoracji oraz prac DIY. Z uwagi na zróżnicowany poziom umiejętności uczestników, prowadząca skupiać się będzie na wsparciu indywidualnym, wprowadzając też nowe elementy liternictwa dla bardziej zaawansowanych.

Zajęcia poprowadzi Monika Kruczek, (piekneslowa365.pl), polonistka, miłośniczka kaligrafii i projektowania graficznego. Posiada dużą wiedzę i doświadczenie w prowadzeniu warsztatów poświęconych takim elementom jak: kursywa angielska, brush lettering, italika, pismo rondowe czy kaligrafia przedwojenna.

Organizatorzy dwugodzinnego spotkania zapewniają niezbędne narzędzia pracy, takie jak karty ćwiczeń z liniami pomocniczymi oraz materiały piśmiennicze.

Koszt uczestnictwa w zajęciach to 43 zł. Zapisy przyjmowane są do 17 października pod adresem piak@wck.wodzislaw.pl. Informacji na temat wydarzenia udzielają pracownicy Działu Projektów i Animacji Kulturalnej WCK (tel. 32 455 48 55 wew. 28). Organizacja warsztatów będzie możliwa pod warunkiem zgłoszenia się minimalnej liczby zainteresowanych.