Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Honorowe Krwiodawstwo ma już 60 lat! - Powiat Wodzisławski

Honorowe Krwiodawstwo ma już 60 lat!

W poniedziałek, 26 listopada, w I Liceum Ogólnokształcącym im. 14 Pułku Powstańców Śląskim w Wodzisławiu Śląskim odbyła się uroczysta akademia z okazji 60-lecia Honorowego Krwiodawstwa w Polsce. Organizatorem uroczystości był Zarząd Oddziału Rejonowego oraz Rejonowa Rada Honorowego Krwiodawstwa w Wodzisławiu Śląskim.

Akademia była okazją do podkreślenia rangi krwiodawstwa oraz podziękowania wszystkim Honorowym Krwiodawcom z powiatu wodzisławskiego. Należy zwrócić uwagę na to, że dawcy krwi nie tylko niosą pomoc, ale często ratują życie i zdrowie potrzebujących. Nieoceniona jest ich wrażliwość, dobre serce i bezinteresowne działanie. O oprawę muzyczną uroczystości zadbali uczniowie ILO. Zabrzmiały między innymi piosenki „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena oraz „Tolerancja” Stanisława Sojki.

Z okazji jubileuszu 60-lecia przesyłamy wyrazy szacunku i uznania dla wszystkich Honorowych Dawców Krwi.
Życzymy samych pomyślności, wiele radości i przede wszystkim dużo zdrowia!

Poniżej zamieszczamy krótką fotorelację z uroczystości, na której pojawili się również reprezentanci naszego powiatu w składzie: Przewodniczący Rady Powiatu Adam Krzyżak, Wiceprzewodniczący Robert Wala oraz Członek Zarządu Krystyna Kuczera.