Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski GIMNAZJALISTO WYBIERZ SZKOŁĘ - Powiat Wodzisławski

GIMNAZJALISTO WYBIERZ SZKOŁĘ

Już wkrótce uczniowie trzecich klas gimnazjalnych muszą podjąć decyzję o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej. Jaką szkołę wybrać: liceum, a może szkołę zawodową? W podjęciu takiej decyzji może pomóc wydany przez Starostwo Powiatowe „Informator naborowy do szkół ponadgimnazjalnych na terenie powiatu wodzisławskiego”.

Informator przedstawia bogatą ofertę kształcenia na rok szkolny 2011/2012 w szkołach ponadgimnazjalnych i placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Wodzisławski. Propozycje skierowane są nie tylko do absolwentów gimnazjów, ale także do absolwentów szkół zawodowych, którzy będą mogli kontynuować naukę w uzupełniających liceach ogólnokształcących lub w technikach uzupełniających. Bardzo interesująco przedstawia się również oferta dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
Szkoły proponują różnorodne możliwości rozwoju. Nowością w ofercie jest propozycja kształcenia w 4 – letnim liceum plastycznym czy w klasach mundurowych liceum ogólnokształcącego – ta oferta skierowana jest dla wszystkich, którzy marzą o pracy w wojsku, policji, straży pożarnej czy straży granicznej.

Informator dostępny jest dla uczniów w ich szkołach, można pobrać go również w wersji elektronicznej  ze strony Starostwa – tutaj.