Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Genealogia od kuchni. Od zagrody do pałacu – kilka słów o zawodach i statusie społecznym naszych przodków - Powiat Wodzisławski

Kim byli, gdzie pracowali i jak spędzali swój dzień. Przodkowie to dla nas współczesnych często tajemnica. O tym jak ją rozszyfrować dowiecie się na najbliższym spotkaniu z cyklu „Genealogia od kuchni”, na które zaprasza Muzeum w Wodzisławiu Śląskim.

Plakat Genealogia od kuchni

„Od zagrody do pałacu – kilka słów o zawodach i statusie społecznym naszych przodków” to tytuł warsztatów z cyklu Genealogia od Kuchni, które odbędą się w Pałacu Dietrichsteinów.

Na spotkania zapraszamy wszystkich, którzy poszukują informacji o swoich przodkach, tworzą drzewa genealogiczne lub chcą się czegoś w tym obszarze dowiedzieć. Cieszymy się, że zainteresowanych nie brakuje i każde kolejne spotkanie przynosi nowe informacje – mówi prowadzący warsztaty Adam Miera z Muzeum w Wodzisławiu Śląskim.

Zainteresowanych zapraszamy w piątek 26 maja o 18.00 do Pałacu Dietrichsteinów. Wstęp wolny.