Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Gala Kultury i Sportu Powiatu Wodzisławskiego - Powiat Wodzisławski

Gala Kultury i Sportu Powiatu Wodzisławskiego

Sportowcy i działacze kultury nagrodzeni. W Radlinie miała miejsce Gala Wręczenia Nagród i Wyróżnień Powiatu Wodzisławskiego w Dziedzinie Sportu oraz w Dziedzinie Kultury. W tym roku wyróżnienia trafiły do 52 osób.

Ta gala to już tradycja. Jak co roku, nagrodzono sportowców i działaczy kultury Powiatu Wodzisławskiego. Tym razem w dziedzinie kultury za całokształt twórczości nagrodzono 6 osób, a kolejne 6 osób za osiągnięcia w 2023 roku. W dziedzinie sportu nagrodzono łącznie 40 osób, z czego 34 otrzymały nagrody, a 6 wyróżnienia.

Dziś gala wyjątkowa. Gala, która łączy sportowców i ludzi  kultury. Gala podczas której możemy się przekonać , że w wyśmienitej kondycji są nie tylko sportowcy, ale i kultura powiatu wodzisławskiego. To co Was łączy, to m.in. dyscyplina i zaangażowanie, dążenie do doskonałości i promocja powiatu. Promujecie Powiat na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym. Za każdym razem, kiedy dobrze mówi się o Was, dobrze mówi się też o powiecie. Bardzo za to dziękuję – mówił starosta wodzisławski Leszek Bizoń.

Nagrody Kultury i Sportu Powiatu Wodzisławskiego

Za całokształt działalności kulturalnej – za wieloletnie, wybitne osiągnięcia oraz zaangażowanie w pracę na rzecz kultury, jej rozwijanie, upowszechnianie i ochronę nagrody otrzymali: Karolina Marcol, Weronika Tomala, Chór Mieszany „Jadwiga”, Irena Krótki, Ewa Wierzbińska-Kloska oraz Joanna Lubańska. Za osiągnięcia kulturalne o istotnym znaczeniu w roku 2023 r. nagrody wręczono: Marcelinie Majcher, Piotrowi Bujnowskiemu, Monice Góralskiej, Ninie Stec, Izabeli Rosmus oraz Zuzannie Wójtowicz.

W dziedzinie sportu nagrodzono następujących zawodników i działaczy: Sandrę Pniak, Kamila Wojciechowskiego, Fabiana Suchodolskiego, Polę Seemann, Antoniego Wołyńskiego, Oliwię Cichy, Kevina Jeremiasza, Tomasza Wawrzyńczyka, Bartosza Zarembę, Michała Hołusza, Macieja Piskowskiego, Dominika Rajszysa, Marka Freiwalda, Franciszka Szczyrbę, Lillianę Porwoł, Alicję Wojs i Dawida Mazurka.

Nagrody otrzymali także: Viktoria Mlaś, Jakub Krupa, Ryszard Kubica, Nadia Hartman, Emilia Bindacz, Zuzanna Krzystała, Sławomir Szurek, Martyna Pietroszek, Aurelio Latuszewski, Otylia Kocur, Szymon Mika, Małgorzata Zielińska, Antonina Oślizło, Laura Tomaszewska, Bartosz Kopiec, Dominik Szwarc, Larysa Kolańczyk, Kinga Tkocz, Kacper Brzóska, Tymoteusz Huwer, a także działacze: Dariusz Siwek, Stanisław Grym i Grzegorz Miler.

Warto dodać, że oprócz nagród w postaci statuetek i listów gratulacyjnych, każdy z nagrodzonych otrzymał także upominki od włodarzy swoich gmin i miast.

Więcej zdjęć znajduje się na fb Powiatu (otwiera się w nowym oknie). Poniżej film z prezentacją sylwetek nagrodzonych i wyróżnionych osób.

muzyka: www.bensound.com

Tekst alternatywny do prezentacji (docx. 32 KB)