Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Festiwal Pieśni Maryjnej Pszów 2010 - Powiat Wodzisławski

Festiwal Pieśni Maryjnej Pszów 2010

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim i Miasto Pszów zapraszają wszystkich miłośników muzyki chóralnej na Festiwal Pieśni Maryjnej Pszów 2010, który odbędzie się w dniu 22 maja 2010 r. (sobota) od godz. 15.30 w pszowskiej bazylice pw. Narodzenia NMP. Podczas Festiwalu zaprezentują się chóry zrzeszone w Śląskim Związku Chórów i Orkiestr: „Cecilianum” z Krzyżkowic, „Lira” z Orłowca, „Słowiczek” z Popielowa, „Echo” Biertułtowy z Radlina, „Bel Canto” z Gaszowic oraz „Jadwiga” z Wodzisławia Śląskiego.

Uczestnicy rywalizować będą o puchar Starosty Powiatu Wodzisławskiego, puchar Burmistrza Pszowa, Burmistrza Radlina, puchar Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego oraz o puchar Prezesa Okręgu Wodzisławskiego Śląskiego Związku Chórów i Orkiestr.

Festiwal, który otworzy ks. prał. kan. Józef Fronczek – pszowski proboszcz – organizowany jest w ramach obchodów 90- lecia Okręgu Wodzisławskiego Śląskiego Związku Chórów i Orkiestr (rok założenia 1920) oraz 100-lecia Śląskiego Związku Chórów i Orkiestr (rok założenia 1910).

Serdecznie zapraszamy.