Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Przebudowa drogi na "Balaton" zostanie dokończona - Powiat Wodzisławski

Przebudowa drogi na „Balaton” zostanie dokończona

Dzisiaj w wodzisławskim starostwie podpisano umowę dotyczącą przebudowy prawie półtorakilometrowego odcinka ul. Grodzisko w Wodzisławiu Śl.

Inwestycja jest kontynuacją zadania rozpoczętego jeszcze w 2021 roku. Wówczas wyremontowano odcinek od skrzyżowania z ul. Łużycką, która jest drogą wojewódzką, do „Baszty”. W tym roku zmodernizowany zostanie z kolei odcinek od „Baszty” aż do granicy Wodzisławia Śl. i Marklowic.

Starosta Leszek Bizoń, przedstawiciel wykonawcy, Tadeusz Skatuła, Mieczysław Kieca, Tomasz Wójcik

Umowę w imieniu powiatu podpisali starosta Leszek Bizoń i wicestarosta Tadeusz Skatuła. Obecny był również prezydent miasta Wodzisławia Śl. Mieczysław Kieca. Miasto bowiem modernizację drogi ma współfinansować.

Wykonawcą inwestycji została wyłoniona w przetargu firma Auto Trans Asfalty sp. z o.o. z Gierałtowic, która za przebudowę drogi otrzyma nieco ponad 1,5 miliona złotych. Termin ukończenia inwestycji to 3 miesiące.

Przebudowa wpisuje się w podjęte w ostatnim okresie inwestycje miejskie w tamtym rejonie Wodzisławia Śl. W zeszłym roku oddano do użytku wyremontowaną Wieżę Romantyczną, popularną „Basztę”. W tym roku przystąpiono zaś do modernizacji ośrodka rekreacyjnego „Balaton”.