Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Czworo naszych uczniów wyróżnionych przez Ministra Edukacji Narodowej - Powiat Wodzisławski

Czworo naszych uczniów wyróżnionych przez Ministra Edukacji Narodowej

W poniedziałek, 10 czerwca, w Powiatowym Centrum Konferencyjnym w Wodzisławiu Śl. odbyło się uroczyste wręczenie uczniom i absolwentom szkół z terenu delegatury w Rybniku Dyplomów Ministra Edukacji Narodowej za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2017/2018. W gronie nagrodzonych znalazło się czworo uczniów z naszej powiatowej szkoły. Wszyscy oni uczęszczają do Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim. W  tym dniu posumowano również I edycję Regionalnego Konkursu „Śladami historii Regionu Śląskiego” pt. „ŚLADAMI POWSTAŃ ŚLĄSKICH”.

rozdanie dyplomów Ministra Edukacji Narodowej

W uroczystości wzięli udział wicekurator Dariusz Domański, Kornelia Newy – członek zarządu powiatu wodzisławskiego, Katarzyna Zöllner-Solowska – naczelnik Wydziału Oświaty oraz przedstawiciele Kuratorium Oświaty Delegatury w Rybniku, stypendyści, rodzice oraz uczestnicy konkursu wraz z opiekunami.

Czterech uczniów Technikum Nr 3 im. rtm. W. Pileckiego w Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. otrzymało Stypendia Ministra Edukacji Narodowej za wybitne osiągnięcia edukacyjne. Są to:

  • Błażej Błatoń
  • Szymon Gęsty
  • Paweł Górecki
  • Agnieszka Salamon

Wyróżnieni w ramach ministerialnego programu znaleźli się w elitarnym gronie 35 uczniów województwa śląskiego oraz 18 uczniów w delegaturze Kuratorium Oświaty w Rybniku, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce w roku szkolnym 2017/2018. Wszyscy nagrodzeni są laureatami olimpiad przedmiotowych.