Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski „Budowlanka” wysoko w rankingu najlepszych techników - Powiat Wodzisławski

„Budowlanka” wysoko w rankingu najlepszych techników

„Perspektywy” opublikowały nowy ranking szkół ponadgimnazjalnych - Technika STEM, w którym wodzisławska „Budowlanka” uplasowała się na wysokich pozycjach - Technikum Nr 3 w Wodzisławiu Śląskim uzyskało 28. miejsce w kraju, a 6. w województwie śląskim.

Nazwa nowego rankingu wzięła się od pierwszych liter wyrazów: Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Zestawienie uwzględnia te obszary kształcenia, przez które wiedzie najkrótsza droga do kariery w nauce i technice. Hasło STEM jest powszechnie znane w edukacji i gospodarce USA i innych krajów. W wysokorozwiniętych państwach powszechne jest przekonanie, że bez dobrej edukacji w zakresie STEM nie ma innowacyjności, rozwoju i dobrobytu. Nowy ranking jest dowodem, że i na rodzimym gruncie zaczynamy korzystać ze światowych rozwiązań stosowanych w edukacji i gospodarce.