Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Biura Porad Obywatelskich rozpoczynają działalność - Powiat Wodzisławski

Biura Porad Obywatelskich rozpoczynają działalność

Od 2 listopada br.w Wodzisławiu Śląskim, Rydułtowach i Gorzycach rozpoczynają działalność Biura Porad Prawno-Obywatelskich. Biura powstają w ramach projektu "Świadomy Obywatel", na który Towarzystwo Miłośników Rydułtów wspólnie z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim pozyskało środki z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Usługi świadczone bezpłatnie przez BPPO dotyczą porady prawno – obywatelskiej w zakresie: ubezpieczeń społecznych, prawa pracy, zagadnień podatkowych, działalności gospodarczej, prawa rodzinnego, uprawnień emerytalno-rentowych, spraw mieszkaniowych oraz rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych.

Porady będą udzielane w Bezpłatnych Biurach Porad Prawnych i Obywatelskich, które będą mieściły się  w siedzibach:

1.      Towarzystwa Miłośników Rydułtów w Rydułtowach ul. Traugutta 289.
2.      Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie  w Wodzisławiu Śl. ul. Wałowa 30.
3.      Ośrodka Pomocy Społecznej w Gorzycach ul. Raciborska 27

Zainteresowane osoby proszone są  o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 032/4551430, 4547106 wew. 32 -34 w godzinach pracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie  tj. od 7:30 do 15:30.