Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Bezpłatna cyfrowa mammografia w Rydułtowach - Powiat Wodzisławski

Bezpłatna cyfrowa mammografia w Rydułtowach

Centrum Onkologii – Instytut im. M. Skłodowskiej-Curie w Gliwicach zaprasza Panie urodzone w latach 1950-1969 na bezpłatną cyfrową mammografię. Gliwicki mammobus będzie można odwiedzić przy rydułtowskiej bibliotece (ul.Mickiewicza 33) 13 i 14 marca w godz. 10:00 - 17:00, a także 15 marca w godz. 8:30 - 15:30.

mammobus

Badania są przeprowadzane bez zapisów. Wybór dnia dowolny. Wszelkie informacje można uzyskać pod nr tel. 32 278 98 96. Na badanie należy zabrać ze sobą dowód osobisty oraz zdjęcia z poprzedniej mammografii – jeżeli była wykonana poza gliwickim Centrum Onkologii.

Mammografia finansowana jest przez NFZ w ramach Populacyjnego programu wczesnego wykrywania raka piersi. Bezpłatne badanie przysługuje co 2 lata, ubezpieczonym Paniom w wieku od 50 lat (liczy się tylko rok urodzenia) do 69 lat.

Gliwicka placówka gwarantuje:

• najnowszej generacji cyfrowy mammograf Mammomat Inspiration, pozwalający uzyskać najwyższą jakość obrazu stosując bardzo niską dawkę promieniowania   (nasz mammobus jest jednym z kilku w kraju oferujących tak wysoki standard),
  • opis zdjęć przez minimum 2 lekarzy z Centrum Onkologii w Gliwicach, specjalistów w dziedzinie radiologii i diagnostyki obrazowej,
  • zapewnienie bezpłatnej opieki i dalszych niezbędnych badań w Centrum Onkologii w Gliwicach w przypadku wykrycia zmian w obrębie piersi.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: LINK