POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 
Strona startowa Aktualności i wydarzenia

Absolwentka wodzisławskiego „Plastyka” ze stypendium ministra kultury

Paulina Czuchowska, tegoroczna absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych w Wodzisławiu Śl., została stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne w roku szkolnym 2019/2020.

Paulina Czuchowska intro2

Od lat jej sukcesy są dla szkoły oraz lokalnego środowiska plastycznego powodem do dumy. Ma na swoim koncie liczne sukcesy w konkursach  plastycznych, graficznych oraz fotograficznych. Największymi z nich było zdobycie indeksu podczas Ogólnopolskiego przeglądu plastycznego w Dłużewie oraz nagroda w XXI międzynarodowym Biennale Grafiki dzieci i młodzieży.

Zdobyła też pierwsze miejsce w konkursie fotograficznym w technice lomograficznej w ramach polsko – czeskiego projektu, podczas którego jej fotografie były prezentowane na wystawie w Opawie. Paulina zaprojektowała także plakat, dzięki któremu szkoła zwyciężyła w konkursie organizowanym przez Państwowy Instytut Badawczy NASK i otrzymała dwie mobilne pracownie komputerowe.

Paulina jest jedną z dziewięciorga uczniów szkół plastycznych z całej Polski, a reprezentujących pięć szkół plastycznych, w tym Liceum Sztuk Plastycznych w Wodzisławiu Śl.

Za wysokie wyniki w nauce oraz za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sztuk wizualnych, które rozsławiają dobre imię szkoły decyzją Rady Pedagogicznej  Zespołu Szkół Ponadpodstawowych otrzymała także szkolne wyróżnienie-statuetkę „Prospero w dziedzinie „Sztuki wizualne”.