Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Dzisiaj Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją - Powiat Wodzisławski

Dzisiaj Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

Powiatowy Ośrodek Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi zaprasza 23 lutego br. na bezpłatne konsultacje psychologiczne, psychiatryczne i psychoterapeutyczne. Konsultacje odbędą się w siedzibie Ośrodka przy ul. Bogumińskiej 15 w Wodzisławiu Śląskim w godzinach od 12:00 d0 17:00. Więcej informacji uzyskać można pod numerem telefonu 32 456 05 16 lub 32 455 16 68.

Depresja to choroba społeczna – według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) stanowi czwarty, najpoważniejszy problem zdrowotny na świecie, często jednak pozostaje nieleczona.

Celem akcji podejmowanych z okazji tego dnia jest upowszechnianie i rozwijanie wiedzy na temat zaburzeń psychicznych, zmiana postaw społecznych w stosunku do osób chorych psychicznie, a także zachęcanie samych chorych do specjalistycznego leczenia.