Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski 16 Dni Przeciwdziałania Przemocy w Powiecie Wodzisławskim - Powiat Wodzisławski

16 Dni Przeciwdziałania Przemocy w Powiecie Wodzisławskim

Od dziś, 24 listopada, rusza w powiecie wodzisławskim tegoroczna edycja kampanii profilaktycznej powiatowego Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Osób Doznających Przemocy Domowej w Wodzisławiu Śl. "16 Dni Przeciwdziałania Przemocy". W ramach akcji ośrodek przygotował bogatą ofertę zajęć i spotkań.

Choć za symboliczną datę rozpoczęcia kampanii zazwyczaj obiera się 25 listopada, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Przemocy wobec Kobiet, kampania w naszym powiecie rusza już 24 listopada. Tego dnia w godzinach od 10:00 do 12:00 zaplanowano spotkanie grupy terapeutycznej. Zajęcia poprowadzi p. Halina Kudzia.

27 listopada odbędą się spotkania otwarte dla młodzieży (14-18 lat) na temat sztuki radzenia sobie z emocjami. Zajęcia odbywać się będą w godzinach popołudniowych od 15:00 do 17:30, a poprowadzi je p. Dorota Cudzich.

Dzień później, 28 listopada, pracownik socjalny p. Helena Zarzecka poprowadzi zajęcia edukacyjne na temat zjawiska przemocy oraz związanych z tym praw. Spotkania zaplanowano od 15:00 do 17:00.

Z kolei 29 listopada od 17:00 do 18:30 odbędzie się spotkanie grupy wsparcia dla kobiet. Zajęcia poprowadzi p. Anna Buchalik. Tego samego dnia i w tych samych godzinach odbędą się ponadto zajęcia kreatywne „W jaki sposób wyrażam własne JA”. Te zajęcia poprowadzą p. Sonia Pilarek i p. Monika Tlołka.

30 listopada, Ośrodek zaprasza w godzinach wieczornych (19:30 – 20:30) na zajęcia relaksacyjne dla osób dorosłych, które poprowadzi p.Dorota Cudzich.

W ramach kampanii na grudzień planowane są również spotkania dla dzieci szkół podstawowych dotyczące radzenia sobie z trudnymi emocjami. Poprowadzą je p. Monika Tlołka i p. Sonia Pilarek. Dokładny grafik zostanie podany później.

Wszystkie zajęcia odbywać się będą w siedzibie powiatowego Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Osób Doznających Przemocy Domowej w Wodzisławiu Śl.  przy ul. Wałowej 30 (dawny budynek tzw. starego szpitala, I piętro). Serdecznie zachęcamy do udziału.