Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski 09.02.2024 Wodzisław Śląski: Stwórz własną świecę sojową w WCK - Powiat Wodzisławski

09.02.2024 Wodzisław Śląski: Stwórz własną świecę sojową w WCK

9 lutego w Wodzisławskim Centrum Kultury odbędą się warsztaty tworzenia świec sojowych dla młodzieży i dorosłych. Dwugodzinne spotkanie rozpocznie się o godz. 17:00, a poprowadzi je Sylwia Miler (www.lume-candles.eu).

plakat świeca

Spotkanie będzie okazją do wykonania świecy. Uczestnicy poznają etapy powstawania rękodzieła, wykorzystując do tego niezbędne produkty. Przygotowane stanowiska do przeprowadzenia warsztatów obejmować będą m.in.: podkładkę, fartuch, mieszadło, pojemnik do mieszania olejków i zalewu świec, pojemnik do odmierzania olejków, elementy do dekoracji opakowań. Dodatkowo do dyspozycji będą pirometry do mierzenia temperatury oraz wagi elektryczne. Wosk topiony będzie w topiarce.

Uczestnicy, oprócz wykonanych przez siebie świec, otrzymają torebkę papierową, instrukcję palenia świecy oraz próbki wosków zapachowych, a także kod rabatowy na zakupy online.

Koszt uczestnictwa w zajęciach to 75 zł. Zapisy przyjmowane są do 2 lutego pod adresem i.sobota@wck.wodzislaw.pl. Informacji na temat wydarzenia udzielają pracownicy Działu Projektów i Animacji Kulturalnej WCK (tel. 32 455 48 55 w. 28). Realizacja warsztatów będzie możliwa pod warunkiem zgłoszenia się minimalnej liczby zainteresowanych.