Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Zostaw 1% podatku w powiecie wodzisławskim - Powiat Wodzisławski

Zostaw 1% podatku w powiecie wodzisławskim

Rozpoczął się czas przygotowania zeznań podatkowych. Termin oddawania PIT-ów upływa z końcem kwietnia, ale już teraz przypominamy, że podobnie jak w poprzednich latach, można przekazać 1% podatku dochodowego na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego.

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przygotowało wykaz organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1 % podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2014. Do otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2014 jest uprawnionych szesnaście organizacji mających siedzibę na terenie powiatu wodzisławskiego.

Podatek ten można przekazać również na rzecz organizacji, które mają filie, oddziały lub inne jednostki terenowe na terenie powiatu wodzisławskiego oraz na inne organizacje pożytku publicznego, które wspierają podmioty z terenu powiatu wodzisławskiego.

Dla przypomnienia, organizacją pożytku publicznego może być organizacja pozarządowa, oraz podmioty wymienione w art.3 ust.3 pkt.1 i 4 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (organizacje kościelne oraz niektóre spółki także kluby sportowe będące spółkami) jeżeli m.in.:

• prowadzi działalność na rzecz ogółu społeczności lub określonej grupy wyodrębnionej ze względu na szczególnie trudną sytuację życiową lub materialną w stosunku do społeczeństwa;
  • nie prowadzi działalności gospodarczej albo prowadzić ją w rozmiarach służących realizacji celów statutowych;
  • cały dochód przeznacza na działalność pożytku publicznego;
  • posiada statutowy kolegialny organ kontroli lub nadzoru, odrębny od organu zarządzającego, który mu nie podlega w zakresie wykonywania kontroli wewnętrznej lub nadzoru;
  • posiada statut, w którym przewidziane są ograniczenia dotyczące wykorzystywania majątku organizacji oraz dokonywania zakupów od podmiotów związanych z członkami organizacji.

Podmiot ubiegający się o status OPP, musi co najmniej przez dwa lata przed złożeniem wniosku prowadzić działalność pożytku publicznego w strefie pożytku publicznego.

Oddając 1 % podatku przyczyniacie się Państwo do zwiększenia wpływów organizacji pozarządowych i dzięki temu te będą mogły realizować więcej działań na rzecz społeczności lokalnej.

To konkretna i wymierna pomoc, która nic nas nie kosztuje!

Zachęcamy Państwa do przekazania 1 % swojego podatku wybranej organizacji.

Wykaz organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2014, działających na terenie powiatu wodzisławskiego – TUTAJ