Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Znamy zwycięzców Wielkiego Konkursu Talenów - Powiat Wodzisławski

Znamy zwycięzców Wielkiego Konkursu Talenów

Po raz czwarty Zespół Szkół Technicznych z Wodzisławia Śl. zorganizował Wielki Konkurs Talentów. Zwycięzcą tegorocznej edycji została Agnieszka Henek, uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych.

Młodzi, utalentowani uczniowie szkół poadgimanzjalnych prezentowali się 24 lutego na deskach Wodzisławskiego Centrum Kultury w tańcu, śpiewie, grze na instrumentach muzycznych. W sumie w tegorocznej edycji udział wzięło 18  solistów i grup wokalnych, 4 zespoły taneczne i 4 zespoły muzyczne z rozbudowanym instrumentarium.

Jury w składzie :
Barbara Różańska – instruktorka tańca,
Przemysław Strączek – muzyk jazzowy, kompozytor, producent, lider projektów muzycznych,
Łukasz Porwoł – zwycięzca ubiegłorocznej edycji Wielkiego Konkursu Talentów, piosenkarz i aktor Teatru Wodzisławskiej Ulicy,
przyznało 3 nagrody główne oraz 3 wyróżnienia.

Pierwsze miejsce zdobyła Agnieszka Henek – solistka z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim, która wykonała piosenkę Homeless z repertuaru Leony Lewis. Drugie miejsce zajął  zespół Roots Soldiers z Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim. Formacja w składzie: Kamila Motyka, Kamil Dziwoki, Dawid Klimosz, Michał Kochan, Kamil Chodkowski, Cyprian Dziwoki, Michał Fiołka wykonała własny utwór  „Mówię nie”.  Trzecie miejsce wywalczyli uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych: Marcin Hercog i Adam Kaczmarek z duetu „Heka-duo” wykonując  układ taneczny z własną choreografią.

Wyróżnienia zdobyli:

• Magdalena Lech, Aleksandra Marciniak, Martyna Terka – uczennice II Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. J. Tischnera w Wodzisławiu Śl.
  • Martina Capek, Daniel Fojcik, Klaudia Kurant, Dawid Ganita, Katarzyna Zagrodnik – uczniowie  Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl..
  • Ilona Łatka  –  uczennica II Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. J. Tischnera w Wodzisławiu Śl.