Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Znamy wyniki eliminacji rejonowych konkursu recytatorskiego - Powiat Wodzisławski

Znamy wyniki eliminacji rejonowych konkursu recytatorskiego

Czteroosobowa grupa recytatorów reprezentowała Powiat Wodzisławski w rejonowych eliminacjach 58. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Wszystkie te osoby znalazły się w gronie nagrodzonych, a jedna zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego.

W ubiegły weekend w Pszczynie przed komisją konkursową rejonowych eliminacje 58. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego zaprezentowało się łącznie  40 wykonawców z południowej części województwa śląskiego. Powiat Wodzisławski reprezentowały cztery osoby: Sonia Szymanek, Grzegorz Kózka, Stanisław Hajto i Klaudia Bugla, które zostały wyłonione 6 marca w eliminacjach powiatowych.

Konkurs prowadzony był w formie czterech turniejów.  W turnieju recytatorskim  w kategorii młodzieży szkól ponadgimnazjalnych drugie miejsce zajęła Sonia Szymanek, uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Wodzisławiu Śl. i tym samym zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 11 i 12 maja w Częstochowie. Sonię przygotowała do konkursu Pani Katarzyna Kolorz.

W tej samej kategorii wyróżnienie zdobył Grzegorz Kózka, uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Noblistów Polskich w Rydułtowach, którego do konkursu przygotowała Pani Krystyna Osińska-Francuz.

Z kolei w kategorii osób dorosłych wyróżnienie przypadło Panu Stanisławowi Hajto, reprezentującemu Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Rydułtowach.

Wyróżnienie zdobyła także Klaudia Bugla, uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rydułtowach za występ w kategorii: turniej poezji śpiewanej. Instruktorem Klaudii była Pani Katarzyna Konofał.