Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Zmiany w kursach PKS - wiele promocji z nowym rozkładem jazdy - Powiat Wodzisławski

Zmiany w kursach PKS – wiele promocji z nowym rozkładem jazdy

Jak co roku, z początkiem wakacji w PKS-ie zmieni się rozkład jazdy. Oprócz wielu korekt, na pasażerów czekają też nowe ulgi i promocje cenowe.

Już od 30 czerwca w rozkładzie jazdy autobusów PKS na terenie powiatu wodzisławskiego nastąpią zmiany. Nie będzie pierwszego kursu o 5:00 z Jastrzębia-Zdroju Moszczenicy do Wodzisławia Śląskiego przez Gołkowice i Skrzyszów oraz kursów z Godowa do Wodzisławia Śl. o 10:19 i 12:14. Te ostatnie dublowały się z innymi kursami przez Godów. W ich miejsce pojedzie autobus ze Skrzyszowa do Wodzisławia Śl. o 5.00, 6.00 i 10.15 przez Podbucze, Krostoszowice i Turzę Śląską. Uruchomiony zostanie także kurs z Jastrzębia-Zdroju do Wodzisławia Śl. przez Gorzyce i Czyżowice o 11.45.

Z rozkładu jazdy zniknie autobus z Wodzisławia Śl. do Moszczenicy o 8.05 oraz do Godowa o 11.45. Zabraknie także autobusów do Odry odjeżdżających o 10.00 i powrotnych o 10.50. Nie cieszyły się one zbytnim zainteresowaniem pasażerów, w związku z czym zostaną zastąpione innymi, np. autobusem do Odry przez Uchylsko i Olzę o godz. 13:45.

Od 1 września Powiat Wodzisławski zorganizuje też całkowicie nowe połączenie pomiędzy Wodzisławiem Śl. a Jastrzębiem-Zdrój przez Krostoszowice, Skrzyszów i Szotkowice. Dzięki niemu przejazd ze Skrzyszowa do Jastrzębia będzie trwał niecałe 30 minut. Na tej trasie pojawią się na razie dwa kursy o 8.20 oraz 11.45 a powrotny o 14.05. Jeśli linia będzie cieszyła się zainteresowaniem autobusy będą jeździły częściej.

Dzięki dobrej współpracy pomiędzy Powiatem i władzami Gorzyc w nowym roku szkolnym autobusy PKS zastąpią tzw. gimbusy i będą dowozić młodzież do gimnazjów w Gorzycach i Turzy Śl., a także do szkół w Gorzyczkach i Rogowie. Przypomnijmy, że na mocy porozumienia samorządów przewoźnik z powodzeniem robił to już w gminie Godów.

Duże zmiany czekają pasażerów w kwestii cen biletów. Powiat nie tylko nie podnosi opłat za przejazd, ale wprowadza nowe promocje. Obok już istniejącego biletu za 2 zł ważnego na terenie jednej miejscowości (1 zł ulgowy), zniżkami objęto bilety na przejazdy wczesnym rankiem (przed godziną 6) lub wieczorem (po 19), które będą sprzedawane z 15-procentową ulgą. Dodatkowo w soboty obowiązywać będzie stała niska cena biletu wynosząca 3 zł bez względu na długość trasy i czas podróży.

PKS wprowadza także bilety 3+ dla podróżujących rodzin. Opłata dla każdego dziecka wynosić będzie tylko 2 zł jeśli dorosły będzie miał pod opieką trójkę lub więcej dzieci. Można też będzie zamówić bilety grupowe ze zryczałtowaną ceną 60 zł bez względu na trasę i ilość osób. Wystarczy wysłać dwa dni wcześniej maila do PKS-u.

Utrzymana zostaje też ulga dla stale korzystających z usług komunikacji powiatowej. Co czwarty bilet miesięczny kosztować będzie tylko 10 zł. Ulga ta daje naprawdę duże oszczędności dla pasażerów, którzy dojeżdżają regularnie do pracy.

Z rozkładem jazdy obowiązującym od 30 czerwca oraz tabelą opłat wraz z nowymi zniżkami można zapoznać się TUTAJ.