POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 

Strona startowa Czas wolny

Zmiana terminu Biegu Gazety Wodzisławskiej

Mając na uwadze bezpieczeństwo i zdrowie startujących Wodzisławskie Centrum Kultury informuje, że ze względu na niekorzystne prognozy pogody, Bieg Gazety Wodzisławskiej zostaje przełożony na 29 września. Godziny otwarcia biura zawodów, jak i pierwszego startu pozostają bez zmian. Za zmianę i utrudnienia organizatorzy przepraszają.

Moc sportowych emocji, rywalizacja fair play i wzmożony doping czeka nas już w piątek, 29 września. Przed nami XXV Bieg Gazety Wodzisławskiej – Memoriał im. Leszka Kowalczyka. Po raz trzeci uczniowie zmierzą się z trasą wytyczoną na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza”. W organizację tegorocznej edycji Biegu włączyło się również Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl.

Wodzisławskie Centrum Kultury i Gazeta Wodzisławska zapraszają do udziału w biegu wszystkich, którzy stawiają na aktywność. Zawody szczególnie adresowane są do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, jednak w kategorii open mogą pobiec i inni sportowcy. Start zawodów zaplanowano na godzinę 11:00.

Szczegółowe informacje można znaleźć na facebookowym wydarzeniu – XXV Bieg Gazety Wodzisławskiej – Memoriał im. Leszka Kowalczyka. Wydarzenie organizuje Wodzisławskie Centrum Kultury przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Centrum”.

Inicjatorem, jak i organizatorem pierwszych edycji biegu był Leszek Kowalczyk, wieloletni redaktor Serwisu Wodzisławskiego. Z roku na rok wydarzenie to przyciągało rzeszę pasjonatów biegania i na dobre wpisało się w kalendarz miejskich imprez sportowych. Podczas jednego z nich Leszek Kowalczyk przekonał się, jak wiotkie jest jego zdrowie. Walczył zawzięcie z chorobą, jednak w 1998 roku przegrał swój ostatni wyścig. Od tamtej pory bieg nosi jego imię.