Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Zmagania ortograficzne „Z przymrużeniem oka”... - Powiat Wodzisławski

Zmagania ortograficzne „Z przymrużeniem oka”…

W poniedziałek, 11 czerwca, w Powiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śl. odbył się konkurs ortograficzny „Z przymrużeniem oka” o puchar Starosty Wodzisławskiego. Swoją wiedzę z ortografii sprawdzali pracownicy oświaty i administracji z powiatu wodzisławskiego.

Kadra kierownicza, nauczyciele, pedagodzy, bibliotekarze, księgowi, a także pracownicy administracji wzięli udział w dziesiątej edycji konkursu ortograficznego dla pracowników oświaty. Z tekstem dyktanda zmierzył się również Wicestarosta Dariusz Prus. Uczestnicy zmagań ortograficznych, które odbyły się pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Wodzisławskiego, walczyli o tytuł „Bezbłędnego Nauczyciela” oraz „Bezbłędnego Pracownika Administracji”.

Dyktando odczytane przez Janinę Chlebik-Turek, przewodniczącą Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Powiatu Wodzisławskiego, dotyczyło odbywających się obecnie w Polsce i na Ukrainie Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. W tekście –  „Koko koko Euro spoko” czyli piłkarskie potyczki – nie zabrakło zapożyczeń oraz wyrażeń zaczerpniętych prosto ze studia komentatorów meczy piłki nożnej. Choć, zdaniem uczestników, dyktando nie należało do najprostszych, wszystkim dopisywał dobry humor. Nie przypadkiem konkurs nosi nazwę „Z przymrużeniem oka”, ponieważ obok zmagań z językiem polskim głównym jego celem jest dobra zabawa.                                                                                                                                                                                                                                                                                                               Pierwsze miejsce w kategorii „Bezbłędny Nauczyciel” zdobyła Urszula Hetman z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu Śl. Na drugim miejscu znalazła się Joanna Bizon z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rydułtowach, z kolei trzecie miejsce zajęła Zuzanna Klimek z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rydułtowach. „Bezbłędnym pracownikiem administracji” okazała się Klaudia Putko z Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl., która zdobyła pierwsze miejsce. Kolejne miejsca zajęły Grażyna Katarzyniec z Gimnazjum nr 1 w Rydułtowach i Ewa Achtelik-Grzegorzyca z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie. Uroczystego wręczenia pucharów i nagród dokonał Starosta Wodzisławski, Tadeusz Skatuła.