Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Zarząd Powiatu z absolutorium! - Powiat Wodzisławski

Zarząd Powiatu z absolutorium!

Rada Powiatu Wodzisławskiego (stosunkiem głosów: 22 za, 1 przeciw, 2 wstrzymujące się i 1 nie głosujący) zdecydowała o udzieleniu Zarządowi Powiatu absolutorium z wykonania budżetu za 2016 r.

Pozytywną opinię o sprawozdaniu finansowym wydała wcześniej Regionalna Izba Obrachunkowa w Katowicach oraz Komisja Rewizyjna Rady Powiatu, a także niezależny biegły rewident, który ze względu na to, że powiat wodzisławski liczy więcej niż 150 tys. mieszkańców, musi badać sprawozdanie finansowe powiatu.

Starosta Ireneusz Serwotka podziękował radnym za udzielone absolutorium. Podkreślił też rolę tych, którzy czuwali nad realizacją  budżetu czyli  skarbnika powiatu, służb finansowych i wszystkich pracowników, którzy potrafili budżet skutecznie realizować, w tym  również powiatowych jednostek.

Jak zaznaczył, obecny zarząd nie tworzył i nie realizował budżetu od początku roku, przepisy jednak nie przewidują osobnego absolutorium dla poprzedniego i obecnego zarządu. Dlatego starosta słowa podziękowania skierował do członków obecnego, ale i poprzedniego zarządu.