Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Zarząd Powiatu z absolutorium - Powiat Wodzisławski

Zarząd Powiatu z absolutorium

Rada Powiatu Wodzisławskiego podczas dzisiejszej sesji jednogłośnie zdecydowała o udzieleniu Zarządowi Powiatu absolutorium z wykonania budżetu za 2015 r.

Pozytywną opinię o sprawozdaniu finansowym wydała Regionalna Izba Obrachunkowa w Katowicach oraz Komisja Rewizyjna Rady Powiatu, a także niezależny biegły rewident, który ze względu na to, że powiat wodzisławski liczy więcej niż 150 tys. mieszkańców, musi badać sprawozdanie finansowe powiatu.

W 2015 r. dochody powiatu wyniosły ok. 140,3 mln zł, a wydatki były o 413 602,78 zł wyższe. Wartość środków unijnych i EFTA wykorzystanych w 2015 r. przez powiat wyniosła ok. 3,8 mln zł, zaś wartość zobowiązań z tytułu kredytów i pożyczek wg stanu na koniec zeszłego roku osiągnęła poziom 15,4 mln zł.