Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Zapraszamy do udziału w XIV Powiatowym Rajdzie Rowerowym i Zlocie Miłośników Turystyki - Powiat Wodzisławski

Zgłoszenia do udziału w imprezach przyjmowane są do 15 maja.

20 maja wszyscy miłośnicy turystyki rowerowej z terenu powiatu wodzisławskiego i okolic będą mieli okazję wspólnie pokonać trasę rajdu rowerowego, która poprowadzi z Wodzisławia Śląskiego do Olzy i liczyć będzie ok. 22 km. Tegoroczny rajd połączony będzie ze Zlotem Miłośników Turystyki organizowanym w ramach projektu „Poznaj atrakcje pogranicza!”.

Rajd nie będzie miał charakteru rywalizacji sportowej – będzie miał wymiar wyłącznie rekreacyjny i odbędzie się przy normalnym ruchu drogowym. Start nastąpi sprzed siedziby wodzisławskiego MOSiR – u o godz. 11:00, przy czym rejestracja uczestników odbywać się będzie w godzinach 10:00 – 10:45.

Przyjazd cyklistów na metę, która usytuowana będzie w Ośrodku Wypoczynkowym „Olza” nie będzie oznaczał zakończenia całej imprezy. Na miejscu odbędzie się Zlot Miłośników Turystyki organizowany w ramach mikroprojektu „Poznaj atrakcje pogranicza” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa i realizowanego w partnerstwie z miastem Bogumin. Zlot jest imprezą otwartą, skierowaną nie tylko do uczestników rajdu. Na wszystkich zainteresowanych czekają liczne atrakcje mające na celu integrację uczestników z Polski i Czech m.in. strzelanie do celu z użyciem karabinków paintballowych, militarny tor przeszkód, przejazdy pojazdami terenowymi, tor przeszkód – nawigacja osoby z zawiązanymi oczami przy pomocy stacji radiowej.

Zgłoszenia do udziału w ww. imprezach przyjmowane są do dnia 15 maja 2012 r. w następujący sposób:

• telefonicznie – pod numerami tel. (32) 412-09-61 oraz (32) 412-09-46 w godzinach pracy urzędu,
  • e-mailem – na adres poczty elektronicznej: sport@powiatwodzislawski.pl,
  • osobiście w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl. przy ul. Pszowskiej 92a w Referacie Kultury i Sportu Wydziału Strategii i Rozwoju Powiatu /III piętro, pokój 306 w godzinach pracy urzędu.

Więcej szczegółów – w załączonym regulaminie.

Plakat – pobierz

Serdecznie zapraszamy!