Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Za nami drugi turniej eliminacyjny siatkówki plażowej o GP Starosty - Powiat Wodzisławski

Za nami drugi turniej eliminacyjny siatkówki plażowej o GP Starosty

W sobotę, 20 lipca, odbył się drugi turniej eliminacyjny siatkówki plażowej w ramach „Grand Prix Starosty Wodzisławskiego w Siatkówce Plażowej 2013 r.”, organizowany przez Siatkarski Klub „Górnik Radlin” i współfinansowany ze środków Powiatu Wodzisławskiego w ramach realizacji zadania publicznego.

W rozgrywkach wzięło udział 16 par (to o 4 więcej niż w I turnieju eliminacyjnym), w tym również jedna para żeńska. Podobnie jak przed tygodniem triumfowali Wojciech i Grzegorz Musiolik, którzy zdobyli największą ilość punktów. Mecze rozegrano na boisku przy Zespole Szkół Sportowych w Radlinie.

Był to drugi z trzech turniejów eliminacyjnych GP Starosty Wodzisławskiego. Kolejny, ostatni rozegrany zostanie 3 sierpnia także na boisku przy ZSS w Radlinie (ul. mjr P. I. Rogozina 55).

W finale Mistrzostw Regionu, który odbędzie się  18 sierpnia 2013 r. na Balatonie, spotka się 7 najlepszych zespołów, wyłonionych na podstawie sumy zdobytych punktów po trzech turniejach eliminacyjnych oraz 1 para reprezentująca organizatora turnieju finałowego (tzw. „dzika karta”).

Wyniki drugiego turnieju eliminacyjnego:

1. Musiolik/ Musiolik
2. Rauza/ Olszewski