Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski WYWIADÓWKA w wodzisławskim muzeum potrwa do końca kwietnia - Powiat Wodzisławski

WYWIADÓWKA w wodzisławskim muzeum potrwa do końca kwietnia

Do końca kwietnia w muzeum w Wodzisławiu Śląskim można oglądać najlepsze prace uczniów Liceum Plastycznego w Wodzisławiu Śl.

„Wywiadówka” to prezentacja prac rysunkowych, graficznych, projektowych oraz małych form rzeźbiarskich, która porusza takie zagadnienia jak autoportret, identyfikacje wizualne, plakaty, ilustracje oraz inne ćwiczenia rozwijające twórczość. Jej wernisaż miał miejsce 8 marca.

Podczas otwarcia wystawy zostały wręczone dyplomy i nagrody laureatom XIV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Wakacje pod Żaglami” 2013. Do konkursu zgłoszono 487 prac, z których jury postanowiło zakwalifikować 87  prezentacji do wystawy pokonkursowej. Jedną z nich jest praca Marii Bugdol, uczennicy wodzisławskiego Liceum Plastycznego, laureatki w kategorii 16-18 lat. Z kolei Ewa Walicka – w tej samej kategorii – zdobyła wyróżnienie.

Zdj. Monika Kołodziej