Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Wręczono Nagrody Powiatu Wodzisławskiego - Powiat Wodzisławski

Wręczono Nagrody Powiatu Wodzisławskiego

Nagrody Powiatu Wodzisławskiego w Dziedzinie Kultury oraz Nagrody i Wyróżnienia Powiatu Wodzisławskiego w Dziedzinie Sportu zostały wręczone 7 października.

Podczas uroczystości uhonorowano mieszkańców powiatu wodzisławskiego, którzy swoją działalnością przyczynili się do rozwoju oraz popularyzacji kultury i sportu w  kraju i na świecie. Człowiek, aby mógł osiągnąć sukces w jakiejkolwiek dziedzinie życia zmuszony jest do wielu wyrzeczeń oraz poświęceń. Laureaci nagród  i wyróżnień dzięki swojej determinacji oraz pasji mogą się poszczycić osiągnięciami w dziedzinie kultury oraz sportu – podkreślał Starosta Powiatu Wodzisławskiego, Tadeusz Skatuła, który wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Wodzisławskiego, Eugeniuszem Walą wręczył laureatom statuetki i listy gratulacyjne.

Nagrodzonym oraz wyróżnionym gratulowali również obecni podczas uroczystości członkowie Zarządu Powiatu Wodzisławskiego – wicestarosta Dariusz Prus oraz Jolanta Tomaszewska i Katarzyna Brachmańska, a także radni powiatowi oraz włodarze miast i gmin Powiatu Wodzisławskiego.

W tym roku Nagrody Powiatu Wodzisławskiego w Dziedzinie Kultury otrzymało 7 osób oraz 2 zespoły, natomiast laureatów w Dziedzinie Sportu było aż 31. Ponadto 8 osób zostało uhonorowanych Wyróżnieniem w Dziedzinie Sportu.

Uroczystą galę uświetnił występ laureata Nagrody Powiatu Wodzisławskiego w Dziedzinie Kultury, Roberta Czecha, który na instrumencie klawiszowym zaprezentował własne kompozycje muzyczne.

Pełna lista laureatów poniżej:

Nagrodę Powiatu Wodzisławskiego w 2014r. w Dziedzinie Kultury otrzymali:

1. Irena Sauer
  2. Krzysztof Lukas
  3. Zbigniew Mura
  4. Robert Czech
  5. Józef Burszyk
  6. Kazimierz Mroczek
  7. Danuta Gajdosz
  8. Zespół Folklorystyczny „Mszanianka”
  9. Zespół śpiewaczy „Olzanki”

Nagrodę Powiatu Wodzisławskiego w Dziedzinie Sportu w 2014 r. otrzymali:

• Osoby fizyczne za osiągnięte wyniki sportowe:
  1. Dominika Mosler
  24. Kacper Blanik
  25. Oliwer Krakowczyk
  26. Jakub Bauerek
  • Trenerzy prowadzący szkolenie zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe
    w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie:
  1. Aleksandra Pustołka
  2. Krzysztof Skorupa
  3. Damian Kempny
  4. Robert Knapik
  5. Grzegorz Miler

Wyróżnienia Powiatu Wodzisławskiego w Dziedzinie Sportu otrzymali:

1. Szymon Orzoł
  2. Jan Klapsia
  3. Tomasz Jurczyk
  4. Łukasz Szołtysek
  5. Jacek Wojaczek, Arkadiusz Rak, Henryk Kałuża, Henryk Musioł, Marek Kucza, Henryk Majchar, Mirosław Latocha, Dariusz Majchar, Eugeniusz Danielczyk – grupa strażaków.
  6. Dominika Bura
  7. Martyna Bronek
  8. Mateusz Zając

Zarówno laureatom, jak i wszystkim pozostałym kandydatom Zarząd Powiatu Wodzisławskiego jeszcze raz składa serdeczne gratulacje.

Więcej zdjęć – galeria na facebooku