Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Wiktora Brzuska II WICEMISS konkursu piękności MISSRENETA - Powiat Wodzisławski

Wiktora Brzuska II WICEMISS konkursu piękności MISSRENETA

Uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Noblistów Polskich w Rydułtowach została II WICEMISS konkursu piękności MISSRENETA, który odbył się w Czechach. Otrzymała też tytuł MISS FOTO.

Konkurs piękności MISSRENETA cieszy się w Republice Czeskiej sporą tradycją i ogromną popularnością. Występują w nim uczennice szkół średnich również ze Słowacji i Polski. W tym roku do finałowej „dwunastki” dołączyły dwie uczennice Liceum Ogólnokształcącego im. Noblistów Polskich w Rydułtowach: Natalia Słowik i Wiktoria Brzuska.

Przygotowania do gali finałowej konkursu trwały wiele tygodni. Dziewczyny miały kilka sesji zdjęciowych, między innymi z czeskimi hokeistami, na wieży widokowej w Ostrawie, czy lotnisku. Uczyły się również skomplikowanej choreografii i pobierały lekcje aerobiku. Wszystko po to, aby jak najpiękniej zaprezentować się przed kilkunastoosobowym jury konkursu MISSRENETA, w skład którego wchodził m.in. członek Zarządu Powiatu – Leszek Bizoń.

Tegoroczna gala finałowa odbyła się pod hasłem „Abeceda Ro(c)ku” a dziewczyny pokazywały się zarówno w rockowych strojach, jak i w kreacjach obrazujących pory roku.Wiktoria i Natalia wystąpiły jako kwiecień i lipiec, bo wylosowały numery 4 i 7. Dziewczyny paradowały w strojach kąpielowych, kreacjach rockowych czy sukniach wieczorowych. Na scenie towarzyszyły finalistkom znane gwiazdy czeskiej estrady m.in.: Petra Janu i Vladimir Horn. Już na początku imprezy Wiktoria Brzuska zdobyła tytuł MISS FOTO, ku ogromnej radości polskich „kibiców” wśród których byli: przewodniczący Rady Powiatu Wodzisławskiego Eugeniusz Wala, burmistrz miasta Rydułtowy Kornelia Newy, członkowie Zarządu Powiatu Danuta Maćkowska i Leszek Bizoń, Jacek Stebel – dyrektor ZSP nr 2 w Rydułtowach oraz Piotr Skowronek – dyrektor LO im. Noblistów Polskich w Rydułtowach. Nie zabrakło także najbliższych uczestniczek, którzy gorąco kibicowali dziewczynom.

Wiktoria i Natalia pięknie przedstawiły się polskiej publiczności na scenie, podkreślając, że są uczennicami klasy policyjnej. – To najpiękniejsze policjantki jakie widziałem – stwierdził czeski organizator – Libor Lenco. – Z takich rąk miło jest przyjąć mandat – żartował Eugeniusz Wala.

Tytuł II WICEMISS, który zdobyła Wiktoria to najwyższa wygrana polskich dziewczyn w 24-letniej historii konkursu. – Czuję się trochę onieśmielony wysokością naszej modelki – przyznał ze śmiechem prowadząc pod rękę zwyciężczynię Piotr Skowronek. – Panie dyrektorze to tylko te 20 centymetrowe szpilki – odparła skromnie miss z łezką wzruszenia w oku i delikatnym uśmiechem.